Dlaczego umowa pośrednictwa na wyłączność jest korzystna dla klienta?

Na początku należy stanowczo podkreślić, że umowa na wyłączność nie ogranicza właścicielowi swobody sprzedaży swojej nieruchomości. Pomimo zawartej umowy na wyłączność właściciel może sprzedać nieruchomość każdemu klientowi, którego sam znalazł.

Umowa pośrednictwa na wyłączność to umowa zawierana między klientem a agencją nieruchomości, która daje agencji pierwszeństwo w sprzedaży, wynajmie lub poszukiwaniu klientowi odpowiednich ofert nieruchomości. W ramach tej umowy klient zobowiązuje się do skorzystania z usług jednej agencji, wyłączając tym samym inne podmioty z procesu pośrednictwa w określonym czasie.

Kliencie – wybieraj mądrze! Sprzedaż nieruchomości to poważna transakcja. Powierzaj je sprawdzonym firmom.

Korzyści dla klienta

Lokalizacja: Jedną z najważniejszych zalet płynącej z zawarcia umowy na wyłączność z biurem nieruchomości, jest możliwość publikowania lokalizacji nieruchomości przez Pośrednika. Lokalizacja jest najważniejszą cechą nieruchomości; niestety zawierając zwykłą umowę pośrednictwa, biura nieruchomości ukrywają lokalizację, w obawie przed nieuczciwymi klientami.

Pełne zaangażowanie: Umowa na wyłączność z dobrym biurem nieruchomości gwarantuje klientowi pełne zaangażowanie ze strony agenta nieruchomości. Pośrednik może wyłożyć większe środki finansowe na reklamę, poświęcić więcej czasu i uwagi aniżeli przy standardowej umowie pośrednictwa, co przekłada się na skrócenie czasu trwania transakcji. W przypadku zawierania umowy z wieloma biurami, klient do końca nie wie, z kim się kontaktować, odpowiedzialność za ofertę i obsługę klienta rozmywa się.

Dostęp do ekskluzywnych ofert: Biuro nieruchomości będzie dążyć do zaprezentowania klientowi najlepszych ofert, w tym również takich, które nie są dostępne publicznie, tzw. spod lady/ off market. 

Skupienie na jakości: Agent nieruchomości, mając umowę pośrednictwa na wyłączność, stawia przede wszystkim na jakość usług. Oferty są dokładniej weryfikowane oraz lepiej przygotowane do promocji. 

Oszczędność czasu i wysiłku: Dla klienta, który może być zajęty innymi obowiązkami, umowa pośrednictwa na wyłączność eliminuje potrzebę samodzielnego przeszukiwania ofert i organizowania spotkań. Agent nieruchomości wszystkie czynności wykonuje za i w imieniu swojego klienta.

Lepsze negocjacje: Agent nieruchomości reprezentujący klienta na wyłączność ma większe pole do negocjacji. Tylko umowa na wyłączność z jednostronnym wynagrodzeniem umożliwia negocjowanie ceny w na korzyść klienta. 

Współpraca z innymi biurami: Tego typu umowa pozwala na współpracę przy sprzedaży z innymi biurami. Polecam zawsze zapytać swojego Pośrednika, czy w ramach sprzedaży współpracuje z innym Pośrednikami. To ważne, gdyż może to znacznie skrócić sprzedaż Twojej nieruchomości

 

Podsumowanie

Umowa pośrednictwa na wyłączność z biurem nieruchomości to najkorzystniejsza forma współpracy z pośrednikiem, która znacząco przyspiesza proces transakcji. Wybór odpowiedniego biura nieruchomości i agenta nieruchomości to klucz do satysfakcji klienta i zadowolenia z usługi pośrednictwa.