sprzedane
9 491,27 zł/m2 cena: 7 500 000 zł

Opis nieruchomości

Oferta na wyłączność.

Wynagrodzenie Pośrednika pokrywa Właściciel.

Więcej zdjęć (15) rzuty budynku oraz film promocyjny, dostępne na stronie internetowej GOTYK Biuro Nieruchomości Toruń widocznej na zdjęciu.

NUMER OFERTY: GTK-BS-843

Kamienica na sprzedaż Toruń, Stare Miasto, ul. Rynek Staromiejski 29

Budynek znajduje się we wschodniej pierzei Rynku Staromiejskiego, na terenie Zespołu Staromiejskiego, który został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1997 r.

Kamienica dawniej nazywana "Pod Aniołem" lub też "Kamienicą Zimmermana". Obiekt datowany na 1500 r., niektóre źródła podają XIII/XIV wiek. Kamienica wpisana do rejestru zabytku.

Oferta sprzedaży obejmuje zakup:

Kamienica na sprzedaż - Rynek Staromiejski 29

  • powierzchnia całkowita 790,2 m2, użytkowo- mieszkalna 608,5 m2,
  • kamienica trzy piętrowa wraz z poddaszem użytkowym i piwnicą,
  • powierzchnia działki 171 m2,
  • dwupoziomowy lokal komercyjny na parterze i w piwnicy (Kuranty),
  • 7 lokali mieszkalnych w metrażach od 55 mdo 63 m2,
  • strych ok. 108 m2, z możliwością stworzenia kolejnego lokalu,
  • betonowe stropy oraz schody,
  • kamienica bez lokatorów,
  • zadowalający roczny przychód.

Działka na sprzedaż

- obecnie parking na podwórzu
  • powierzchnia 282 m2
  • do lat '70, znajdowała się tutaj 4 kondygnacyjna kamienica, która została wyburzona,
  • po ww. kamienicy pozostała ok. 200 m2 piwnica,
  • możliwość ponownej zabudowy na działce,
  • wjazd od ul. Szczytnej.

Lokal na sprzedaż

- z witryną na parterze
  • 23,35 m2,
  • lokal składa się z sali sprzedażowej, zaplecza - magazyn, część sanitarna i korytarz,
  • lokal od strony ul. Szczytnej (obok wjazdu na parking),
  • forma właności: udział ze wskazaniem na lokal.

W pobliżu Pomnik Mikołaja Kopernika w Toruniu, Pomnik Filusia w Torunia, Kuranty, Ratusz Staromiejski - Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą, Planetarium im. W. Dziewulskiego w Toruniu, Rynek Staromiejski w Toruniu.

Cena
7.500.000 zł. 

ZAPRASZAM NA PREZENTACJĘ

Paweł Korolko
Pośrednik w obrocie nieruchomościami nr licencji 22182

 

GOTYK Biuro Nieruchomości Toruń
Batorego 6, 87-100 Toruń
NIP: 879-258-44-97

Facebook @gotyktorun @pawel.korolko.gotyk
Youtube @gotyk biuro nieruchomości toruń